Jdi na obsah Jdi na menu
 


WRATH OF THE LICH KING

WotLK - Informace

Zde najdete souhrn všech informací, které můžete vidět na hlavní stránce.

Informace k 20.8.2007

 • Death Knight Class - Tahle třída bude hráčům přístupna po splnění řetězového questu, podobného tomu na epic mounta u warlocka. Jakmile požadavky úkolu budou splněny, stačí už jen vytvořit death Knight postavu. Death Kniht je plátový dps/tank postava. Jejím nedostatkem bude NEMOŽNOST používat ŠTÍT. Narozdíl od Many/Rage/Energy bude mít Death Knight runy, které mimo boj aplikuje na zbraň. tyto runy pak v boji použije. Každá runa mí svoji abilitu.
 • Inskripce - Nové povolání, které hráčům umožňuje zvyšovat/snižovat damage a cooldowny a přidávat ke kouzlům nové efekty. Inskripce je něco podobného jako enchanting. Prostě vezmete např. Fireball, připíšete mu, že zpomalý nepřítele na 3 sekundy nebo dá o 70 dmg navíc. To se může docela hodit :-)
 • Levelování - levelovani ze 70 na 80 lvl, bude trvat stejně dlouho jako z 60 na 70.

Informace k 20.8.2007

 • Na letošním BlizzConu, kde hlavním tématem byl samožřejmě World of Warcraft a s ním i připravovaný datadisk Wrath of the Lich King, jsme mohli slyšet také pár novinek ohledně připravovaného Starcraftu II. To ale nikoho nezajímá, takže se pustíme do menší recenze ohledně Wrath of the Lich King.
 • Datadisk Wrath of the Lich King, by měl vyjít na jaře roku 2008. Do té doby se ve hře dočkáme také integrovaného VOICE CHATU, což znamená, že se můžete přes mikrofon domlouvat přímo ve hře, takže zapoměňte na nějaký Skype, TS, Ventrilo atp. Pár z Vás to ponese těžce, až zjistíte, že ta rajcovní night elfka na kterou slintáte je chlap. V datadisku bude možné dosáhnout levelu 80. K novému kontinentu patří také nové instance, nové battlegroundy, PvP arény a mnoho dalšího. Jednou z instancí bude Zul'aman. Dále se můžeme těšit na 5,10 a 25 instance. Z nových povolání nás čeká inskripce a nevyhnou se nám ani úpravy vzhledu, takže nové účesy atd. Pro orky tu máme nové shoulderpanty. Hlavní peckou by měla být Death Knight class. Co přesně to bude uvidíme na jaře. Blizzard si na nás chystá také obléhací zbraně (katapulty atd) a k nim budovy, které bude možné těmito zbraněmi zničit. Nový kontinet Northrend leží na severu od dvou hlavních kontinentů.

Informace k 4.8.2007

Citace z Tiscali Games: Blizzard před okamžikem na zahajovací konferenci Blizzconu potvrdil, že druhý datadisk pro World of Warcraft, který už hraje více než 9 milionů lidí, se opravdu jmenuje Wrath of the Lich King. A spustil oficiální stránku s obrázky a tříminutovým videem ze hry, které vám přinášíme jako první. O všech základních vlastnostech víte od včerejška, takže nemá smysl je opakovat a zaměříme se pouze na rozšiřující detaily:

 

 • Narozdíl od Burning Crusade si na začátku můžete vybrat ze dvou míst, kde na kontinent Northrend vstoupíte (po plavbě z různých přístavů starého kontinentu): buď v tundře na západě nebo ve fjordu na východě. V obou čekají questy pro hráče na 68.-72.levelu a jeden hub s rozvětvenými dungeony pro levely 70, 80 a raidery. Celkově se ve hře setkáte se stovkami nových questů, dungeony pro 5 lidí a raidy pro 10 nebo 25 lidí.
 • Lokace mají být v různorodém stylu, takže sníh a led nebudou dominovat úplně každé. Obývá je odpradávna humanoidní rasa Vrykulů, která se podobá Vikingům (silná inspirace severskou mytologií, z čehož nebude mít radost Age of Conan) a většina z nich je nepřátelsky naladěna. Potkáte však i spřízněné Tuskarry, sněhové obry nebo pavoučí stvoření.
 • Hrdina třídy Death Knight má sloužit jako pokročilá alternativa pouze pro závěrečné pasáže hry. Namísto energie či many bude mít na HUDu pod ukazatelem zdraví tzv. runový meč, kam lze umístit šest run (na výběr bude mezi ledovými, krvavými a nesvatými). Různé schopnosti samozřejmě vyžadují odlišné kombinace run, které používání schopností spotřebovává, takže pak musíte počkat, než se po čase znovu doplní. Kouzla jsou teprve finalizovány.
 • Deset venkovních PvP zón nového typu, popisovaného jako neinstancované Battlegroundy. Určené pro hráče na vyšším než 68.levelu, kteří plněním úkolů přidávají bonusy své straně.
 • Mezi dobývací stroje se zařadí Meat Wagon či Steam Tank. Nebudou však použitelné jinde než v PvP prostorech, kterým se dá kompletně vyhnout, pokud chcete.
 • Příklad toho, co budete moci upravit s novou profesí Inscription: načasování fireballu nebo kritický poměr uzdravovacího kouzla.
 • Inovace grafiky: neustále hořící lesy, vločky padajícího sněhu (vánice) a nové efekty plamene v dungeonech.
 • Skill cap 450.

Informace k 3.8.2007

 • Novým kontinentem bude ledový Northrend zhruba stejné velikosti jako Outland. Několik lokací: první Howling Fjord, dále Borean Tundra, Grizzly Hills, Dragonblight.
 • Ti nejvytrvalejší se budou moci postavit samotnému králi Lichů (kdysi lidskému princi Arthasovi).
 • Death Knight bude první hrdinskou třídou a dostupný hráčům za Alianci i Hordu.
 • Pokud splníte určité podmínky (zjevná inspirace vznikem Jediů v SW Galaxies), budete si moci vytvořit celý charakter Death Knight automaticky na vysokém levelu.
 • Maximální úroveň se zvýší na osmdesátou, což by mělo trvat zhruba stejně dlouho jako z 60. na 70.
 • Do PvP soubojů přibudou dobývací stroje, zničitelné budovy + nová bojiště.
 • První z nových dungeonů bude Utgarde Keep pro pět hráčů na 70. levelu, celkově chce Blizzard přidat zhruba tolik podzemních lokací jako v Burning Crusade.
 • Díky nové profesi Inscription budete moci nastálo vylepšit vaše kouzla a vytvářet nové předměty.
 • Do Northrendu se bude moci podívat kdokoliv, ale co do obtížnosti to bude kontinent určený hráčům na 68. a vyšší úrovni.
 • Přibudou stovky nových receptů a tisíce předmětů + vaší postavu budete moci více odlišit tanečky a změnou účesu.